logo sklepów z farbami Kolor

Sklep z farbami Kraków

ul. Wielicka 87, Kraków

tel. 12-265-70-85

wielicka@kolorfarby.com.pl

ul. Zakopiańska 58, Kraków

tel.12-269-02-79

zakopianska@kolorfarby.com.pl

Dulux-farby Dulux

Pewnym zaskoczeniem dla każdego będzie informacja, że korzenie firmy Dulux sięgają XVII wieku. W tym właśnie czasie powstały zalążki firmy Akzo Nobel, która jest właścicielem marki Dulux. Firma sprzedaje swoje farby na 80 rynkach na świecie, zaopatrując nie tylko klientów indywidualnych w doskonałej jakości produkty, ale również zajmuje się produkcją farb i lakierów dla przemysłu, budownictwa oraz transportu.

Motto firmy Dulux „Let’s colour” w pełni oddaje sposób myślenia oraz postrzegania barw przez firmę. Obserwując działania firmy oraz jej propozycje kolorystyczne trudno się nie zgodzić, że farby Dulux próbują wyznaczać trendy w dziedzinie farb dla klientów indywidualnych. Sam Dulux mówi o sobie, iż jego „misją jest dodawanie koloru do życia ludzi”. Każdego roku firma wydaje piękny katalog, w którym prezentuje Kolor Roku oraz przykładowe aranżacje z wykorzystaniem tego koloru, jak również i inne harmonizujące z nim kolory. W roku 2013, o czym można się przekonać patrząc już tylko na okładkę folderu kolorem roku będzie Wielki Błękit.
kolor-roku-2013-wielki-blekit

Elegancki, spokojny, wyważony, a mimo to rzucający się w oczy i wyrazisty. W tym sezonie ponownie modne staje się łączenie kolorów, ale nie na zasadzie kontrastu, ale harmonijnego podkreślania piękna jednego i drugiego. Nowością będzie zapewne sposób nakładania kolorów – poziome tapowanie, czyli naturalne przechodzenie z jednego koloru w drugi. Motywem przewodnim nowego katalogu Dulux – Colour Futures są właśnie POŁĄCZENIA. Więc… Let’s colour!