• Sklepy z farbami Kraków

Ekologia i bezpieczeństwo dla klientów Tikkurila

Tikkurila ecolabel

Poniżej cytujemy komunikat wydany przez firmę Tikkurila dotyczący otrzymanego certyfikatu Ecolabel, jednocześnie jesteśmy bardzo zadowoleni że produkty które sprzedajemy w naszych sklepach są przyjazne dla środowiska i alergików.
„Nacisk jaki kładziemy na doskonalenie naszych produktów oraz produkcję w zgodzie ze środowiskiem naturalnym odniósł niebagatelny sukces w postaci przyznania farbom Tikkurila Optiva Super Matt 3, Optiva Matt 5, Optiva Satin Matt 7, Optiva Semi-Matt 20, Optiva Primer oraz Tikkurila Joker certyfikatu EU Ecolabel. Certyfikat ten jest uznawany w 25 krajach Unii Europejskiej. Aby otrzymać certyfikat EU Ecolabel nie wystarczy produkować farby ekologiczne. Wymagania są dużo większe. Konieczne jest spełnienie najwyższych norm ekologicznych, obejmujących pełen cykl życia produktu: od zaopatrzenia w naturalne pigmenty, poprzez produkcję, dystrybucję i użytkowanie, aż po bezpieczną utylizację odpadów.
Farby oznaczone ‘europejskim kwiatkiem’ nie mogą mieć w swoim składzie toksycznych, czy też rakotwórczych. Takie surowe wymagania stawia się również pigmentom użytym w systemie kolorowania Avatint. Pigmenty te produkowane są zgodnie z najwyższymi wymaganiami ekologicznymi – nie zawierają lotnych związków organicznych.
PTA_150x150
Jednocześnie dbając nie tylko o środowisko, ale również o bezpieczeństwo naszych klientów specjaliści Tikkurila szukają coraz to nowszych, doskonalszych i dopasowanych do naszych klientów rozwiązań, tak aby sprostać zmieniającym się wymaganiom. W odpowiedzi na rosnący problem alergii, dział Badań i Rozwoju wraz z Polskim Towarzystwem Alergologicznym przebadał nasze farby pod kątem zawartości substancji zakwalifikowanych jako uczulające. Wyniki badań pozwolił PTA udzielić farbom Tikkurila rekomendacji jako bezpiecznych i polecanych farb dla alergików, a my w celu lepszej identyfikacji ich na półce oznaczyliśmy je specjalnym symbolem graficznym.
W grupie produktów, które polecamy alergikom są farby do ścian i sufitów: rodzina Tikkurila Optiva, farby Tikkurila Super White i farby Tikkurila Pure White oraz emalia akrylowa Tikkurila Everal Aqua.”