• Sklepy z farbami Kraków

Farby Dekoral

Farby Dekoral

Dekoral – obecnie jedna z najpopularniejszych i najlepiej rozpoznawalnych polskich marek farb i lakierów powstała na początku lat 90 XX w. Dla tych którzy nie pamiętają tamtych czasów warto przypomnieć, iż wtedy na rynku polskim nie istniała żadna silna i powszechnie znana marka farb. Rynek farb był podzielony i rozdrobniony. Co więcej każdy producent posiadał w swojej ofercie wiele produktów, każdy o innej nazwie. Nikt nie próbował stworzyć i wypromować marki, która miałaby w swojej ofercie dobre farby i którą klienci kojarzyli by z konkretnymi produktami. Aby tą sytuację lepiej i prościej wytłumaczyć, to proszę sobie wyobrazić, że na rynku nie ma firmy Dekoral są tylko produkty o nazwach Akrylit W, Akrotix, Polinak, Maleinak itd. produkowane przez Polifarb, ale o tym nikt nie wie, bo firma sama w sobie się nie promuje i nie reklamuje. Mnogość nazw powodowała zamęt na rynku i dezorientowała klientów.

Szukasz informacji o farbach Dekoral?
Masz problem z wyborem?

W naszych sklepach mamy ofertę farb wielu producentów, a nasi sprzedawcy pomogą wybrać te najlepsze. Wyjaśnią niuanse, pokażą wzorniki, pomogą dobrać kolor. Zapraszamy do naszych sklepów z farbami Dekoral w Krakowie.

Dekoral- polski producent farb i lakierów

Nie inaczej było z samym Dekoralem. Początkowo nazwa Dekoral (na marginesie – sama nazwa powstała z połączenia dwóch słów DEKOracja oraz RAL) nie była nazwą marki, a jedynie nazwą produktu, a dokładniej lakierobejcy do drewna produkowanej przez Polifarb Wrocław S.A. W 1998 roku w Polifarbie Cieszyn-Wrocław S.A. (wcześniej firmy połączyły swoje siły) powstaje pomysł stworzenia wspólnej marki. Po przeprowadzeniu badań okazuje się, że najlepszą nazwą będzie Dekoral i tak na rynku pojawiło się 5 produktów w nowych opakowaniach (Polinak, Akrylit W, Akrotix, Emakol oraz Akrylux), które weszły w skład rodziny DEKORAL.

Czy decyzja o stworzeniu i promowaniu jednej marki była słuszna? Patrząc z perspektywy czasu można powiedzieć, że była to jedna z najlepszych decyzji Polifarbu.

Jakie produkty znajdziemy w ofercie Farb Dekoral?

Obecnie Dekoral to jedna z największych i cieszących się dobrą opinią wśród klientów marka farb i lakierów. Oferta cały czas się powiększa, a sama firma stawia na rozwój i promowanie kolorów.
W ofercie farby do wnętrz, emalie, grunty, podkłady, farby antykorozyjne, farby fasadowe, tynki oraz wiele innych.

Polecane farby z oferty Dekorla

Akrylit W – Matowa farba lateksowa dostępna w 77 kolorach gotowych, wysoce wydajna, doskonale kryjąca. Firma Dekoral gwarantuje, że ściany pomalowane Akrylitem W nie zmienią swojego koloru przez 5 lat, a jej odporność na szorowanie zapewni czyste ściany bez odbarwień.
Polinit – farba fasadowa – Emulsyjna farba fasadowa przeznaczona do malowania elewacji, wykończenie matowe, dostępna w 9 kolorach gotowych oraz w kolorze białym. Producent zapewnia, że Polinit nadaje się również do malowania ścian wewnątrz budynków. Dostępna w opakowaniach 1, 5 oraz 10l.

farba-dekoral-krakow

Opinie naszych klientów

Więcej opinii? Sprawdź co piszą o nas w Google.

Adresy sklepów

Kolor Farby Wielicka 87

Kolor Farby Zakopiańska 58