• Sklepy z farbami Kraków

Farba do dachu – Tikkurila Climate Cooler

W wolnym tłumaczeniu nowość Tikkurili farby Climate Cooler można przetłumaczyć jako „Schładzacz klimatu”. I nie jest to nazwa na wyrost. Nowe farby do dachów poprzez właściwości odbijające światło słoneczne obniżają temperaturę na poddaszach użytkowych w wyniku zmniejszonego nagrzewania się powierzchni dachu.

Sezon odświeżania i malowania dachów dopiero się zaczyna, do naszej oferty wprowadzamy rozwiązanie będące nowością na naszym rynku, ale nowością, która jest już przetestowana i sprawdzona w krajach, gdzie poszukuje się oszczędności energii nie tylko poprzez stosowanie bardziej wydajnych urządzeń.
Jak policzono na poniższym filmie, hotel w Kopenhadze składający się z dwóch identycznych budynków oszczędził w pierwszym roku 10% kosztów energii elektrycznej na schładzanie budynku, w porównaniu do budynku gdzie pozostała papa bitumiczna. Warto zaznaczyć, że dobowa temperatura w Kopenhadze w okresie czerwiec sierpień jest nawet o 3 stopień niższa niż w Krakowie. Stąd wniosek, że stosowanie takich rozwiązań w naszym klimacie powinno dać jeszcze większe oszczędności.

Produkt do dachów Tikkurila występuje w trzech rozwiązaniach systemowych.

Tikkurila Climate Cooler – Uni

Grupa produktów z rozszerzeniem Uni jest dedykowana do stosowania na dachach skośnych z pokryciem dachówką betonową lub płytami włóknisto-cementowymi.

Tikkurila Climate Cooler – Flex

Grupa produktów Flex, jako produkt bardziej elastyczny ma szersze zastosowania, i jest to najbardziej rekomendowany przez nas produkt z serii Tikkurila Climate Cooler. Rodzina Farb do dachów Flex zalecana jest do dachów skośnych i płaskich (na których nie stoi woda!) krytych przy użyciu gontów bitumicznych lub papy (To właśnie rozszerzalność temperaturowa papy i gontu wymaga elastycznych właściwości od farby).

Tikkurila Climate Cooler Hypercoat

Produkty z linii rozpuszczalnikowych farb Tikkurila Climate Cooler Hypercoat przeznaczone są do dachów,gdzie możliwe jest występowanie zastoisk wody. Mogą być aplikowane na pokrycia bitumiczne i membrany dachowe. Podobnie jak inne produkty Tikkurila Climate Cooler, wyroby Hypercoat obniżają temperaturę powierzchni dachu, odbijając 80% promieniowania słonecznego.

Farby występuje w kolorach: biały, jasnoszary, czarny i błękitny i wymagają zastosowania systemowego podkładu (Tikkurila Primer)

Analizując nasze otoczenie, wydaje się nam, że farba do dachów doskonale sprawdzi się na wszystkich budynkach z płaskimi dachami jak szkoły, przedszkola, biblioteki i inne budynki administracji publicznej. Nie należy pomijać budynków biurowych i mieszkalnych, szczególnie tych, w których nie ma możliwości wykonania termomodernizacji i lub zamontowania klimatyzatorów ( budynki zabytkowe w centrum Krakowa?).

Jak tylko uda się nam zdobyć zdjęcia z realizacji i porozmawiać z inwestorami na temat korzyści energetycznych, na pewno opiszemy wszystkie za i przeciw. Zapraszamy do naszych sklepów.