• Sklepy z farbami Kraków

Malowanie dachów i przegląd najpopularniejszych farb do dachów

Malowanie dachów

Nowy sezon budowlany przed nami, a wraz z nim czas na drobne naprawy oraz renowacje naszych budynków oraz otoczenia wokół nich. Aby pomóc Wam przygotować się do nadchodzącego sezonu przygotowaliśmy serię artykułów o tematyce remontowo-budowlanej. W ten sposób chcemy przybliżyć naszym klientom asortyment, który posiadamy w swoich sklepach z farbami oraz pokazać możliwości, jakie dają współczesne farby i lakiery. Część z tego o czym będziemy tu pisać można znaleźć w zakładce z ofertą, ale w tym artykule postaramy się rozwinąć temat farb do dachów oraz zaproponować produkty na każdą kieszeń.

Każdego posiadacza domu jednorodzinnego spotyka taki moment, w którym stwierdza, że jego dach wymaga remontu. Wyciągamy wtedy stary projekt budowlany, sprawdzamy powierzchnię dachu, wstępnie orientujemy się, jakie są obecnie stawki za położenie m2 dachu oraz ceny za materiały, a następnie chwytamy się za głowę i zastanawiamy, kto za to zapłaci.
Często problem ze zniszczoną powierzchnią dachu można rozwiązać w inny sposób niż tylko poprzez wymianę całości. Czasami warto rozważyć naprawę dachu i jego skorodowanych części. Oczywiście najlepiej jeśli możemy liczyć na poradę fachowca w tej sprawie. Jeśli już została podjęta decyzja o naprawie warto wybrać się do sklepu z farbami i porozmawiać z fachowcami, aby dobrać najlepszy produkt.

My ze swojej strony możemy polecić farby do dachów kilku krajowych i zagranicznych producentów. Poniżej krótka specyfikacja oraz dla ułatwienia zdjęcia omawianych produktów.

Makor-Tix-gruntoemalia-akrylowa-
Farbą powszechnie znaną i cenioną jest MAKOR-TIX firmy Tikkurila. Farba tą łączy w sobie dwa produkty – farbę gruntującą oraz nawierzchniową. Gruntoemalia Makor-Tix posiada właściwości antykorozyjne, występuje w 8 kolorach gotowych (brąz czekoladowy, czerwony tlenkowy, grafitowy, miedziany, szary metaliczny, wiśniowy, zielony, zielony ciemny). Gruntoemalia tworzy trwałe i matowe powłoki, które charakteryzuje wysoka siła krycia oraz doskonała przyczepność do podłoża. A co najważniejsze gruntoemalia Makor-Tix gwarantuje nam trwałość na lata.

Panssarimali-farba-alkidowa-
Kolejną farbą do dachów firmy Tikkurila jest PANSSARIMAALI. Dla wielu produkt nieznany, ale jako specjaliści w dziedzinie farb i lakierów polecamy go naszym klientom. Panssarimaali jest farbą alkidową, półpołyskową do zastosowania na powierzchnie ocynkowane, stalowe oraz aluminiowe.
Farbę można nakładać pędzlem, wałkiem lub natryskiem.

Krajowym producentem doskonałych i polecanych przez fachowców produktów do zastosowania na dach jest firma Malexim. Z bogatej oferty tej firmy godne uwagi są dwie farby do dachów: farba poliwinylowa Unidach oraz antykorozyjna gruntoemalia akrylowa Cynkal.

unidach
Zacznijmy od Unidachu. Unidach jest gruntoemalią rozpuszczalnikową, która powstaje na bazie mieszaniny żywic winylowowej i akrylowej. Jako produkt 2w1 (gruntoemalia) nadaje się do nakładania bezpośrednio na dach lub inne zewnętrzne elementy z blachy stalowej ocynkowanej. Co więcej można ją również użyć do malowania drewna, tynku, czy też betonu. Producent przygotował 14 kolorów gotowych, które z pewnością zadowolą nawet najbardziej wybrednych klientów.

cynkal
Drugi produkt z oferty Maleximu to Cynkal – antykorozyjna gruntoemalia akrylowa. Można ją stosować do malowania powierzchni stalowych, ocynkowanych, żeliwnych. To co ją odróżnia od Unidachu to możliwość zasotosowania Cynkalu bezpośrednio na rdzę (niedokładnie oczyszczone powierzchnie). Gruntoemalia ta pięknie zachowuje kolor na lata, tworzy powłoki odporne na niskie temperatury, korozję oraz promienie UV. Producent przygotował trzy warianty wykończenia: efekt młotkowy, połysk oraz efekt metaliczny. W sumie klienci mają do wyboru 30 kolorów.

lowicyn_0_8l
Lowicynu Polifarbu Łódź chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Produkt ten, podobnie jak produkty konkurencji jest również gruntoemalią stosowaną bezpośrednio na powierzchnie stalowe ocynkowane. Po pomalowaniu uzyskujemy powierzchnię matową, odporną na wilgoć, działanie czynników atmosferycznych oraz o trwałej kolorystce. Lowicyn dostępny jest w 21 kolorach gotowych oraz w trzech pojemnościach: 0,8 l, 5 l oraz 10 l.

Jeśli mają Państwo jakieś wątpliwości odnośnie któregoś z produktów lub potrzebują Państwo porady co do wyboru najlepszego rozwiązania zapraszamy do naszych sklepów. Na miejscu będziemy w stanie odpowiedzieć na Państwa pytania oraz wątpliwości.